عبدالعلی همایون

عبدالعلی همایون

آغاز: اول فروردین 1299 پرواز: 27 آبان 1385
تعداد بازدید
1814
نویسنده
میثم عرب

زندگی نامه

عبدالعلی همایون در سال ۱۲۹۹ خورشیدی در تهران دیده به جهان گشود. وی از بازیگران قدیمی سینما و تلویزیون ایران بود. مهم‌ترین نقش او نقش «سرکار استوار» در سری فیلم‌ها و سریال‌های «صمد آقا» ساخته پرویز صیاد و نیز مجموعه تلویزیونی «سرکار استوار» بود. وی در ۱۳۱۸ کار خود را با روزنامه‌نگاری آغاز کرد و بعد ب...

عبدالعلی همایون در سال ۱۲۹۹ خورشیدی در تهران دیده به جهان گشود. وی از بازیگران قدیمی سینما و تلویزیون ایران بود. مهم‌ترین نقش او نقش «سرکار استوار» در سری فیلم‌ها و سریال‌های «صمد آقا» ساخته پرویز صیاد و نیز مجموعه تلویزیونی «سرکار استوار» بود. وی در ۱۳۱۸ کار خود را با روزنامه‌نگاری آغاز کرد و بعد به تلویزیون راه یافت. از جمله فعالیت های او می توان به خواندن ترانه‌های طنزآمیز و پیش‌پرده‌خوانی در رادیو و آوازخوانی در فیلم «واریته بهاری تولید سال 1328 و تصنیف‌های تهران قدیم و بازیگری در بیش از ۲۰ فیلم و سریال تا سال ۱۳۵۷ اشاره کرد. عبدالعلی همایون در دو سال پایانی در تهران به سر می‌برد و در 27 آبان 1385 در سن ۸۶ سالگی در پی سکته قلبی در تهران دیده از جهان فروبست. روحش شاد و یادش گرامی باد.
مشاهده بیشتر

آرامستان

گالری

دل نوشته ها

اگر عبدالعلی را می شناختید، دلنوشته ای بنویسید.
danger_icon.png توجه فرمایید که نظر شما به عنوان مهمان ثبت خواهد شد. در صورت تمایل به نمایش نام خود وارد شوید.

اشتراک گذاری

شما می توانید این کدنگاره QR را دانلود کرده و بر روی سنگ مزار یا وسایل اهدایی مانند آبسردکن و ... مربوط به این عزیز چاپ کنید. با اسکن این کد توسط تلفن همراه، صفحه یادبود ایجاد شده نمایش داده می شود.