ماشاالله توکلی

ماشاالله توکلی

فرزند: محمد رضا آغاز: سوم اردیبهشت 1313 پرواز: 29 شهریور 1377
تعداد بازدید
1803
نویسنده
مریم عرب

زندگی نامه

مرحومه حاجیه خانم ماشاالله توکلی فرزند محمد رضا توکلی و حاجیه بی بی توکلی در تاریخ 1313/02/03 در نی ریز از شهرستان های استان فارس در خانواده ای با اصالت و تاجر دیده به جهان گشود. در نی ریز در محله ی بزرگ سکونت داشتند و تحصیلات خود را تا کلاس دوم ادامه دادند و سپس به دلیل ازدواج تحصیل را رها کردند و ...

مرحومه حاجیه خانم ماشاالله توکلی فرزند محمد رضا توکلی و حاجیه بی بی توکلی در تاریخ 1313/02/03 در نی ریز از شهرستان های استان فارس در خانواده ای با اصالت و تاجر دیده به جهان گشود. در نی ریز در محله ی بزرگ سکونت داشتند و تحصیلات خود را تا کلاس دوم ادامه دادند و سپس به دلیل ازدواج تحصیل را رها کردند و پس از ازدواج تا پایان عمر به خانه داری و تربیت فرزندان مشغول شدند. در تاریخ 1323/07/15 با آقای محمد آقا بامداد ازدواج کردند و حاصل این ازدواج پنج فرزند دختر و سه فرزند پسر و در مجموع هشت فرزند بود. در میانه ی عمر به شیراز نقل مکان کردند و تا پایان عمر در شیراز ساکن بودند. ایشان در تاریخ 1377/06/28 دچار سکته ی قلبی خفیف شدند که بعد از مراجعه به دکتر به دلیل عدم تشخیص صحیح مرخص شدند و عصر همان روز دو مرتبه دچار سکته شدند که به بیمارستان منتقل شدند و در بیمارستان هم پس از سکته ی سوم در تاریخ 1377/06/29 ساعت 3 نیمه شب دار فانی را وداع گفتند و به دیار باقی شتافتند.

مادر جان، کاش بودی سرمان را روی شانه هایت می گذاشتیم
وقتی بودی آنقدر بزرگ نبودیم
وقتی هم که رفتی بزرگ نشدیم
دستهایمان سرد است
کاش بودی دستمان را میگرفتی
کجایی؟
شنیدیم بهشت هم برایت کم است
خوش به حالت
دلمان برایت تنگ است
چه ناباورانه بهار عمرت خزان گشت و بسوی معبود پرواز نمودی
یادت در دلهایمان جاودانه است
همیشه عاشقت هستیم
شبها به خوابمان بیا
دوستت داریم مادر
روحتان شاد و یادتان گرامی باد.
مشاهده بیشتر

آرامستان

قطعه 52ردیف 3شماره 24

گالری

دل نوشته ها

اگر ماشاالله را می شناختید، دلنوشته ای بنویسید.
danger_icon.png توجه فرمایید که نظر شما به عنوان مهمان ثبت خواهد شد. در صورت تمایل به نمایش نام خود وارد شوید.

اشتراک گذاری

شما می توانید این کدنگاره QR را دانلود کرده و بر روی سنگ مزار یا وسایل اهدایی مانند آبسردکن و ... مربوط به این عزیز چاپ کنید. با اسکن این کد توسط تلفن همراه، صفحه یادبود ایجاد شده نمایش داده می شود.